Pasowanie na pierwszoklasistę!

Wróćmy pamięcią do październikowej środy, kiedy dzieci z klasy 1 zostali prawowitymi uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie.

Podczas Uroczystego Apelu pierwszaki swoim występem potwierdzili, że zasługują na to, żeby zostać uczniami naszej szkoły.

Po przywitaniu gości, głos zabrała Pani Dyrektor Beata Aniśkieiwcz-Pociask, która życzyła naszym pierwszakom wielu sukcesów, a następnie dokonała aktu pasowania.

Dzieci dostały pięknie ilustrowane słowniki ortograficzne oraz kuferki pełne smakołyków, które były prezentem od rodziców.

Po dokonaniu pasowania pierwszaki zaprosiły wszystkich zebranych gości na część artystyczną i zaprezentowały:

• wiersz „Pierwszaczek”,
  • piosenkę „ My się szkoły nie boimy”,
  • wiersz „Flaga”, oraz „Kto Ty jesteś?”,
  • piosenkę „Zawsze razem”.

Po uroczystości w sali dla dzieci został przygotowany przez rodziców poczęstunek.

Był to dzień pełen wrażeń i emocji, który na długo pozostanie w naszej pamięci.