APEL DO RODZICÓW I UCZNIÓW

APEL DO RODZICÓW I UCZNIÓW

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Pamiętajmy! To nie są dodatkowe wakacje! To nie czas na bywanie w galeriach handlowych! Dzieci powinny pozostać w domach! Bądźmy odpowiedzialni i nie narażajmy naszych dzieci,  bliskich i samych siebie! 

Ministerstwo Edukacji Narodowej radzi  (https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach):

Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Drodzy mieszkańcy Gminy Wolin!  Bądźmy wszyscy odpowiedzialni. Dbajmy o higienę rąk, nie korzystajmy z miejsc, w których są duże skupiska osób.  Przy kasłaniu i kichaniu zakrywajmy usta i nos. Zachowujmy  szczególną ostrożność wśród osób, które kaszlą i kichają.

Namawiamy osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem,  aby powiadomiły  o tym fakcie telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosiły się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa znajdziecie na stronie: http://gov.pl/koronawirus

Jeśli podejrzewasz u siebie koronawirusa  zadzwoń pod numer 800 190 590

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

Proszę o zapoznanie się z zarządzeniami Burmistrza Wolina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *