Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły uczcili różnorodność językową i kulturową podczas zajęć z języka angielskiego.

 Uczniowie klasy I podczas zabaw bardzo dobrze poradzili sobie z rozpoznaniem w jakim języku są poszczególne zwroty na powitanie, pożegnanie, a także kolory i liczby. Odgadywali do jakiego zwierzątka pasują wyrazy dźwiękonaśladowcze (okazało się, że zwierzaki inaczej miauczą, szczekają i muczą w różnych krajach ;)). Następnie dzieci wykonały kolorowe plakaty.

 W klasie II uczniowie wykonali projekty pod tytułem My Town, w których zaprezentowali swoje zdolności plastyczne oraz umiejętność wykorzystania prostych angielskich zwrotów w opowiadaniu o swojej miejscowości. 

 Klasy VI-VIII brały udział w zajęciach z wykorzystaniem źródeł internetowych. Uczniowie poznali różne fakty i ciekawostki dotyczące języków europejskich a następnie rozwiązywali w drużynach quizy, dzięki którym mogli wzbogacić swoją wiedzę na temat różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu.      

Zespół nauczycieli języków obcych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *