Europejski tydzień kodowania

Nasza szkoła brała udział w przedsięwzięciu Codeweek – Europejskim Tygodniu Kodowania, który odbywa się corocznie od 10 do 25 października.

Uczniowie wszystkich klas, podczas zajęć informatyki rozwiązywali programistyczne łamigówki, tworząc niezliczone ilości algorytmów z wykorzystaniem komputerów i tabletów.

W zależności od wieku przemierzali wirtualne światy wraz z bohaterami znanymi z kreskówek np. Kotboyem, Sowellą i Geksonem znanymi z Pidżamersów, którzy mierzyli się z Luną, jej ćmami i ninja ludkami, Alex i Stevem z popularnej gry Minecraft, a także innych postaci jak sympatyczny bloczek z gry Boxisland czy Spritebox.

Najmłodszym przypadł także do gustu Scratch Jr, za pomocą którego tworzyli ciekawe, interaktywne historie.